O nas

Kim jesteśmy

Spółdzielnia Producentów Królików PolRabbit z siedzibą w Krotoszynie woj. Wielkopolskie to powstała w 2013 r. Grupa Producentów Rolnych specjalizująca się w produkcji, skupie i przetwórstwie żywca (brojlera) króliczego.

W dzisiejszych czasach, przy wciąż malejącej opłacalności produkcji rolnej, hodowla żywca króliczego może stać się alternatywą dla tradycyjnych kierunków produkcji rolniczej.

Walory mięsa króliczego doceniają konsumenci na całym świecie. Jest ono zdrowe, smaczne, zawiera bardzo dużą ilość aminokwasów i można je przyrządzać na tysiące sposobów.

W czasach ciągłych zagrożeń tradycyjnych kierunków produkcji zwierzęcej coraz nowszymi jednostkami chorobowymi (np. grypa ptaków, choroba szalonych krów, ASF itp.) mięso królicze jest nadal uznawane za tzw. zdrowe mięso i jest chętnie wybierane przez konsumentów. Na przestrzeni lat obserwujemy w Polsce wzrost spożycia mięsa króliczego. Można więc stwierdzić że jest to "hodowla z przyszłością". Trend ten świadczy o wzroście świadomości konsumentów co do pozytywnych aspektów zdrowego odżywiania.

Część produkcji mięsa króliczego w Polsce jest eksportowana dzięki czemu hodowcy mają stabilny rynek zbytu i nie są narażeni na duże wahania cen, jakie występują na rynku drobiu czy trzody chlewnej. Opierając się na wzorcach i trendach światowych, gdzie ponad 80% produkcji rolnej jest wytwarzanych, przetwarzanych i sprzedawanych w wyspecjalizowanych grupach producentów rolnych, powołano do życia polską grupę producentów królików – PolRabbit.

Każdy z hodowców przywiązuje ogromną wagę do wysokiego dobrostanu swoich zwierząt i zapewnieniu im możliwie najlepszego komfortu utrzymania. W ostatnich latach firma poszerzyła swój asortyment o królika utrzymywanego w podwyższonym standardzie, co zostało potwierdzone certyfikacją przeprowadzoną przez niezależną jednostkę certyfikującą.


Profil działalności

PolRabbit jest jedną z pierwszych w Polsce profesjonalnie zorganizowaną grupą producentów żywca króliczego. Celem powstania grupy jest zapewnienie pomyślnego prowadzenia produkcji królików przez udziałowców poprzez:


  • pomoc i doradztwo w zorganizowaniu i prowadzeniu profesjonalnej fermy królików rzeźnych

  • pomoc w dostosowaniu już istniejącej produkcji do wymogów rynkowych

  • pomoc w optymalnym doborze sprzętu hodowlanego

  • kontraktacja produkcji

  • skup królików

  • doradztwo zoohigieniczne

  • wspólne zaopatrywanie w środki produkcji

  • szkolenia z zakresu hodowli i produkcji żywca króliczego


Tworząc grupę od początku zdawaliśmy sobie sprawę że satysfakcja hodowlana musi być połączona z satysfakcją ekonomiczną hodowcy. Udało nam się to uzyskać dzięki minimalizacji kosztów w grupie i maksymalnej dbałości o interesy producentów królików.

Firmę PolRabbit tworzą hodowcy o dużej wiedzy praktycznej i teoretycznej, niezbędnej w tym specyficznym profilu produkcji. Dzięki temu jesteśmy pewni że zasób wiadomości przekazywany Państwu będzie w pełni profesjonalny i zapewni satysfakcję z prowadzenia hodowli.

Ciągle rosnące zainteresowanie mięsem króliczym zarówno w Polsce jak i na świecie jest trendem długofalowym. Warto więc rozpatrzyć możliwość produkcji mięsa króliczego we własnym gospodarstwie. Przy naszej pomocy uda się Państwu zaplanować, założyć, wyprodukować i zbyć z zyskiem wyhodowane króliki.