wybierz język:
visitors: 000347
Informacje o firmie
Królik żywy
Mięso królicze
Fermy
Potrawy
Linki
Adres
Firma Informacje o firmie
Kim jesteśmy

PolRabbit sp. z o. o. z siedzibą w Krotoszynie woj. Wielkopolskie to powstała w 2007 r. Grupa Producentów Rolnych specjalizująca się w produkcji, skupie i przetwórstwie żywca (brojlera) króliczego. W dzisiejszych czasach, przy wciąż malejącej opłacalności produkcji rolnej, hodowla żywca króliczego może stać się alternatywą dla tradycyjnych kierunków produkcji rolniczej. Walory mięsa króliczego doceniają konsumenci na całym świecie. Jest ono zdrowe, smaczne, zawiera bardzo dużą ilość aminokwasów i można je przyrządzać na tysiące sposobów.

W czasach ciągłych zagrożeń tradycyjnych kierunków produkcji zwierzęcej coraz nowszymi jednostkami chorobowymi (np. ptasia grypa, choroba szalonych krów, pryszczyca itp.) mięso królicze jest nadal uznawane za tzw. zdrowe mięso i jest chętnie wybierane przez konsumentów. Pomimo, ze w Polsce nie ma tak dużych tradycji w spożywaniu mięsa króliczego jak w Europie Zachodniej to z pewnością i w kraju spożycie to będzie wciąż rosło. Można więc stwierdzić że jest to "hodowla z przyszłością".

Większość produkcji mięsa króliczego w Polsce jest eksportowana dzięki czemu hodowcy mają stabilny rynek zbytu i nie są narażeni na duże wahania cen, jakie występują na rynku drobiu czy trzody chlewnej. Opierając się na wzorcach i trendach światowych, gdzie ponad 80% produkcji rolnej jest wytwarzanych, przetwarzanych i sprzedawanych w wyspecjalizowanych grupach producentów rolnych, powołano do życia polskąa grupę producentów królików - PolRabbit sp. z o.o.

Frofil działalności

PolRabbit jest jedną z pierwszych w Polsce profesjonalnie zorganizowaną grupą producentów żywca króliczego. Celem powstania grupy jest zapewnienie pomyślnego prowadzenia produkcji królików przez udziałowców poprzez:
  • pomoc i doradztwo w zorganizowaniu i prowadzeniu profesjonalnej fermy królików rzeźnych
  • pomoc w dostosowaniu już istniejącej produkcji do wymogów rynkowych
  • pomoc w optymalnym doborze sprzętu hodowlanego
  • kontraktacja produkcji
  • skup królików
  • doradztwo zoohigieniczne
  • wspólne zaopatrywanie w środki produkcji
  • szkolenia z zakresu hodowli i produkcji żywca króliczego
Tworząc grupę od początku zdawaliśmy sobie sprawę że satysfakcja hodowlana musi być połączona z satysfakcją ekonomiczną poszczególnego hodowcy. Udało nam się to uzyskać dzięki minimalizacji kosztów w grupie i maksymalnej dbałości o interesy poszczególnego hodowcy. Na każdą ważną decyzje w grupie ma wpływ każdy jej członek (hodowca) co zapewnia optymalne podejmowanie decyzji.

Ponadto Grupom Producenckim, przysługuje premia finansowana przez Unię Europejską w wysokości do 5% rocznego obrotu (przez okres 5 lat). Przekłada to się na dodatkowy dochód dla hodowców.

Pomimo że PolRabbit sp. z o.o. jest młodą firmą to tworzą ją hodowcy o dużej wiedzy praktycznej i teoretycznej niezbędnej w tym specyficznym profilu produkcji. Dzięki temu jesteśmy pewni że zasób wiadomości przekazywany Państwu będzie w pełni profesjonalny i zapewni satysfakcję z prowadzenia hodowli.

Podsumowując można stwierdzić, że ciągle rosnące zainteresowanie mięsem króliczym zarówno w Polsce jak i na świecie jest trendem długofalowym. Warto więc rozpatrzyć możliwość produkcji mięsa króliczego we własnym gospodarstwie. Przy naszej pomocy uda się Państwu zaplanować, założyć, wyprodukować i zbyć z zyskiem wyhodowane króliki.

Zachęcamy do współpracy - z nami osiągniesz sukces !!!
design: Intelis Media 2007 do góry    |     strona startowa    |